Napriek tvrdým opatreniami a zákazu vychádzania majú Slováci stále záujem o cestovanie. Tieto slová potvrdzujú aj cestovné kancelárie, ktoré zaznamenali zvýšený dopyt do niektorých, často exotických, destinácií. Aj keď všetci cestujúci musia prejsť rôznymi kontrolami, testovaniami a prieťahmi na letiskách, Slováci naďalej objavujú svet.

Hoci dopyt po výletoch po Európe klesol na minimum, stále sa nájdu ľudia, ktorí si nechcú svoje cestovanie odoprieť a hľadajú bezpečnejšie alternatívy. Slovenské cestovné kancelárie vidia tento rok viac optimisticky a veria, že nadchádzajúca sezóna sa aspoň z časti priblíži tým predtým.

Ľudia si na testovanie zvykli

Počas Silvestra lietali Slováci do zaujímavých destinácií, o čom svedčí aj veľký záujem pobytov cez CK Satur. Ako hovorí jej generálna riaditeľka Nora Fedorová, záujem o silvestrovské pobyty bol hlavne v oblastiach Maldív, Ománu, Turecka či Egypta.

„Cestovať sa dá, pretože hotely v jednotlivých destináciách si už zvykli na to, že musia poskytovať dostatočné hygienické opatrenia, letecké spoločnosti tiež nastavili všetky potrebné opatrenia, aby cestovanie bolo bezpečné a ľudia si tiež už zvykli na to, že treba mať pred odletom a po prílete negatívny PCR test,“ tvrdí N. Fedorová.

Ako sama priznáva, ľudia vedia, že na palube lietadla a následne v rezortoch budú iba turisti s negatívnymi testami, takže strach z nákazy je menší. Navyše sa rozbehol aj proces očkovania, ktorý ma výrazne pomôcť v boji proti vírusu, a uvoľnení opatrení, ktoré budú mať pozitívny dopad aj na cestovanie v roku 2021. Práve preto v cestovnej kancelárii Satur veria, že táto sezóna bude omnoho lepšia. Kombinácia očkovania a testovania môže byť cestou k prinavráteniu dôvery cestujúcich.

Cestovná kancelária Hydrotour dokonca svojich zákazníkov láka na tzv. Ultra top first momenty, ktoré majú zabezpečiť kúpu zájazdu aj v neistých časoch. To všetko bez rizika a v predstihu. „Aj vďaka tomu už zaznamenávame stále väčší záujem o rezervácie dovolenkových pobytov na letnú sezónu 2021,“ povedal obchodný riaditeľ Hydrotouru Tomáš Lazarov.

Ilustračná foto.
Neprehliadnite

Vyľudnené mestá a prázdne pláže. Globálny turizmus sa potápa tak ako nikdy predtým

Šetrenie pre viac míňania

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa