Písal sa rok 2009, keď Škoda Motorsport na trh uviedla model Fabia Super 2000. Počas piatich rokov jeho existencie sa predalo 63 kusov rely špeciálu. Automobil bol úspešný, zaznamenal dokonca aj víťazstvo na svetovom šampionáte. Málokto čakal, že o sedem rokov neskôr už produkt Škoda Motorsport bude mať na konte ďalších dvanásť svetových titulov.

Škoda Fabia Rally2, vyrábaná medzi rokmi 2015 až 2022, bola bezprecedentný predajný hit, na odbyt do celého sveta z Mladej Boleslavi putovalo 474 automobilov, ktoré víkend čo víkend štartujú na podujatiach nielen v Európe, ale napríklad aj v Čile či v exotickom Japonsku. Ja som teraz dostal možnosť nahliadnuť do zákulisia vývoja nového vlajkového produktu značky.

Nová generácia

Teraz na trh prichádza Škoda Fabia RS Rally2, nová generácia pretekárskeho špeciálu kategórie Rally2. V tejto pretekárskej špecialite s cenovkou presahujúcou 208 000 eur nájdete aj gény bežnej Fabie štvrtej generácie. Samozrejme, toto vozidlo má iný motor, odlišný podvozok či kompletne prepracovaný interiér, základ má však v sérii.

Nie je jednoduché nadviazať na úspechy predchádzajúcej generácie modelu Fabia Rally2, no Škoda Motorsport sa snažila dosiahnuť čo možno najvýraznejšie vylepšenie automobilu. Inžinieri a inžinierky sa zamerali na vylepšenie agregátu tak, aby zvýšili jeho efektivitu. 

Ide o efektivitu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa