Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin označil Ukrajinu za „teroristický štát“, informovala stanica Sky News.

Hlava „zločineckého režimu"

Volodin zároveň obvinil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že je hlavou „zločineckého režimu".

Volodin taktiež vyhlásil, že Ukrajina robí „všetko“ preto, aby zabezpečila, že ruskí vojaci nezastavia svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“ na hraniciach samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) na východe Ukrajiny, uvádza Sky News s odvolaním sa na agentúru RIA Novosti.

Referendá v Donbase

Podľa Sky News denník Kommersant medzitým informoval, že Moskva plánuje do augusta usporiadať v Donbase referendá o pripojení k Rusku. S odvolaním sa na svoj zdroj denník uviedol, že „prebiehajú“ technické prípravy na možné referendá v DĽR a LĽR, pričom sa „očakáva, že sa budú konať súčasne“.

Moskvou ustanovená vojensko-civilná administratíva v ukrajinskej Chersonskej oblasti, ktorá leží severozápadne od Ruskom anektovaného Krymského polostrova, už minulý mesiac tvrdila, že začala prípravy na referendum o pripojení k Rusku, dodáva Sky News s odvolaním sa na agentúru TASS.

Ďalšie dôležité správy

WA 2 archív Cherson - Na archívnej snímke z 20. mája 2022 starší miestni obyvatelia sa rozprávajú s ruskými vojakmi v meste Cherson počas ruskej invázie na Ukrajinu. Fotografiu nafotili počas návštevy, ktorú zorganizovalo ruské ministerstvo obrany. Britská stanica BBC News zhromaždila viaceré svedectvá obyvateľov juhoukrajinskej Chersonskej oblasti, ktorí hovoria o tom, že ich príslušníci ruských okupačných síl bili a mučili. Ruské invázne sily ovládli metropolu oblasti Cherson už krátko po zači
Neprehliadnite

Chersonská oblasť sa pripravuje na referendum o pripojení k Rusku