Liberáli vyzbierali hlasy pod návrh na odvolávanie ministra financií Igora Matoviča, informuje TV Markíza. Podpísať sa mali aj nezaradení poslanci Tomáš Valášek, Miroslav Kollár a poslanci Hlasu.

Strana SaS prípravu návrhu na odvolanie ministra financií avizovala už pred niekoľkými dňami.

„Z vládnej koalície som odišiel 17. februára 2021 pre absolútne nezvládanie manažmentu pandémie vtedajším premiérom Matovičom. Dlhodobo hovorím, že nebol schopný vykonávať funkciu premiéra a nie je schopný vykonávať ani funkciu ministra financií. Preto som pripojil môj podpis pod návrh na jeho odvolanie. Igora Matoviča považujem za hlavný zdroj problémov, v ktorých dnes sme," odôvodnil Miroslav Kollár.

Na tento deň čakal

Na informáciu o vyzbieraní hlasov pod návrh na odvolávanie už reagoval aj Igor Matovič.

„Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ myslí si minister financií.

„Budúce voľby budú o tom, kto zradí s mafiou a komu sa dá veriť, že s ľuďmi, ktorí majú na svedomí totálne rozkradnutie Slovenska či smrť Jána a Martiny, nikdy nezradia,“ nadviazal Matovič.

...a bodka!

Igor Matovič na svoje prípadné odvolanie reagoval už približne pred týždňom. Vtedy svojim postojom prekvapil. Uviedol totiž, že v prípade, že ho opozícia odvolá, bude to brať jednoducho ako fakt.

„Čiže? Po mojom odvolaní SaS dostane ponuku sa do koalície vrátiť. Bodka,“ dodáva.

Sulík tomu nerozumie

Šéf strany SaS Richard Sulík na výrok financmajstra reagoval neisto. „Ja tomuto statusu nerozumiem,“ nadviazal.

„Priznám sa, veľakrát sa z toho neviem vysomáriť,“ doplnil exminister hospodárstva.

Ďalšie dôležité správy

Diskusná relácia
Neprehliadnite

Politológ Štefančík: Voličov čoraz viac zaujme vulgárnejší jazyk politikov