Vybavovanie pracovných povolení a povolení na pobyt pre cudzincov sa má týkať personálnej agentúry z Kolárova, ktorej šéfom je podnikateľ Boris Gatial.

Z. Andruskó podľa Markízy tvrdí, že za bezproblémové a rýchle vybavenie povolení údajne platil B. Gatial „všimné v desiatkach eur na osobu“ buď vtedajšiemu štátnemu tajomníkovi Ministerstva dopravy a výstavby SR Viktorovi Stromčekovi, alebo ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD).

Z. Andruskó poukázal aj na údajne dobré vzťahy medzi ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD) a B. Gatialom. Tvrdí tiež, že B. Gatial mal písať D. Sakovej povzbudzujúce správy ešte pred tým, ako sa stala ministerkou. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry má teraz preveriť slová Z. Andruskóa.

D. Saková, J. Richter, V. Stromček aj B. Gatial tieto obvinenia odmietajú a považujú ich za fabulácie. Minister práce tvrdí, že B. Gatiala nepozná a nikdy sa s ním nestretol. „Tieto informácie alebo obvinenia absolútne odmietam. Nič také sa neriešilo, ide to štandardným postupom,“ povedal B. Gatial.

V. Stromček uviedol, že človek obvinený z vraždy je ochotný klamať a tvrdí nezmysly, aby dostal nižší trest. Dodal, že ako štátny tajomník na ministerstve dopravy nemal kompetencie ani dosah na to povolenia vybavovať.