Z. Andruskó mal spomenúť mená súčasného ministra práce Jána Richtera a ministerky vnútra Denisy Sakovej, keď navrhol, že bude vypovedať o protiprávnej činnosti dvoch súčasných členov vlády výmenou za nižší trest. Portálu Aktuality.sk to potvrdil nemenovaný zdroj.

Ak Špecializovaný trestný súd nebude súhlasiť s dohodou o vine a treste, Z. Andruskó by mal byť v tejto veci vypočutý prokurátorom. Špeciálna prokuratúra na otázku Aktualít, či bude iniciovať jeho výsluch povedala, že „postupuje v súlade s Trestným poriadkom“.

Z. Andruskó je podľa vyšetrovateľov jedným z členov skupiny, ktorá zorganizovala a 21. februára 2018 zavraždila novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

Po zadržaní na jeseň minulého roka začal Z. Andruskó s políciou spolupracovať. Prokurátor preto navrhol znížiť mu trest v rozmedzí na 8 až 16 rokov.

„Jeho výpoveď bola kľúčová na identifikáciu a obvinenie ďalších páchateľov, najmä ďalšej sprostredkovateľky a objednávateľa,“ potvrdil význam spolupráce Z. Andruskóa s vyšetrovateľmi vraždy advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic. Návrh však ešte musí potvrdiť Špecializovaný trestnú súd.