Ruská generálna prokuratúra požiadala ruský regulačný úrad o „obmedzenie prístupu" k spomínaným médiám, pretože uverejňujú materiál s výzvami na „extrémistickú činnosť" a „cielene a systematicky" publikujú „zámerne nepravdivé informácie o činnosti ruských vojakov počas špeciálnej operácie" na Ukrajine.

Podľa agentúry AFP boli webové stránky oboch týchto staníc v Rusku nedostupné už krátko po tom, ako ruská prokuratúra zverejnila k veci vyhlásenie.

Alexej Venediktov, šéfredaktor rozhlasovej stanice Echo Moskvy, ktorá je jednou z najstarších ruských rozhlasových staníc, na sociálnej sieti Telegram uviedol, že stanica bola stiahnutá z vysielania.

K tomu kroku pristúpili ruské orgány šesť dní po tom, ako ruská armáda napadla susednú Ukrajinu, pričom násilie v poslednom čase eskaluje najmä v hlavnom meste Kyjev a v druhom najväčšom meste Charkov, píše AFP.

Po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin minulý štvrtok (24. februára) skoro ráno oznámil, že ruská armáda začala „špeciálnu vojenskú operáciu" na Ukrajine, upozornila Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) ruské média na to, že zverejňujú „nepresné informácie" o udalostiach na Ukrajine.

Nariadila im, aby odstránili správy, ktoré vojenskú operáciu Ruska na Ukrajine označujú za „napadnutie, inváziu alebo vyhlásenie vojny" s tým, že v opačnom prípade im hrozí zablokovanie a pokuta.

Ďalšie dôležité správy

JB 31 Soči - Ruský prezident Vladimir Putin hovorí s americkým prezidentom Joeom Bidenom počas videohovoru v rezidencii Bočarov Ručei v čiernomorskom letovisku Soči 7. decembra 2021. Očakáva sa, že lídri budú diskutovať o situácii týkajúcej sa Ukrajiny a NATO, informovala agentúra TASS. Online summit sa bude konať v období zvýšeného napätia na Ukrajine, pričom Washington a Moskva sa navzájom obviňujú z vojenských provokácií v tomto regióne. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin attends
Neprehliadnite

Európska aliancia tlačových agentúr pozastavila členstvo ruskej tlačovej agentúre TASS