Francúzska automobilka Renault chce v nasledujúcich piatich rokoch investovať desať miliárd eur do elektrifikácie svojich vozidiel. Oznámil to šéf podniku Luca de Meo.

Renault sa podľa agentúry Reuters rozhodol staviť na nové a cenovo dostupné elektrické verzie svojich slávnych malých modelov, pomocou ktorých chce na rýchlo rastúcom trhu s elektromobilmi držať krok s nemeckým konkurentom Volkswagen. Renault má v pláne do roku 2025 uviesť na trh desať elektromobilov.

Renault Captur TCe 155 EDC Intens.
Neprehliadnite

Renault bude vyrábať batérie do elektromobilov s čínskou Envision

„Dnešok znamená historické zrýchlenie stratégie skupiny Renault u elektromobilov," vyhlásil de Meo. Ten predtým pôsobil v koncerne Volkswagen. Podiel Volkswagenu na európskom trhu s elektromobilmi podľa údajov z databázy EV-Volumes.com vlani vystúpil na 25 percent zo 14 percent v roku 2019. Volkswagen tak predstihol aliancii Renaultu, Nissanu a Mitsubishi, ktorej podiel klesol z 23 na 19 percent.

Renault uviedol, že aliancia do roku 2030 zvýši výrobu elektromobilov na milión ročne z vlaňajších 200-tisíc vozidiel. Firma už skôr oznámila, že tri svoje závody na severe Francúzska zlúčia do jedného, ​​ktorý by mal pod názvom Renault Electricity do roku 2025 vyrábať 400-tisíc elektromobilov ročne.