Vicepremiérka a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí) si nemyslí, že by sa na detské tábory mali vyžadovať PCR testy. Uviedla to v pondelok pred rokovaním vlády.

Remišová zhodnotila, že pre iné zhromaždenia PCR testy nie sú vyžadované. „Nemyslíme si, že by mali byť PCR testy, aj keď budú zadarmo, vyžadované práve pre detské tábory," uviedla Remišová.

Modelová škola Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR má slúžiť ako inšpirácia nielen pre priestorové riešenia, ale aj pre inovatívne prístupy k výučbe pre všetky školy na Slovensku a ako vzdelávacie centrum pre učiteľov. V škole je deväť tried, ktoré sú tematicky prispôsobené na jednotlivé predmety a prierezové témy, ktoré sa v nich vyučujú. Rovnako má aj centrálnu oddychovú zónu pre žiakov. Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v triede pre výučbu
Neprehliadnite

PCR testy na letné tábory budeme preplácať, informoval Gröhling

Potrebné PCR testy na letné tábory budú preplácané, nebudú ich musieť hradiť rodičia detí. PCR testom sa budú musieť preukázať deti nad desať rokov. Počas uplynulého týždňa o tom informoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). „Nebude sa robiť rozdiel medzi denným a týždenným táborom, PCR test bude potrebný pri nástupe do akéhokoľvek tábora," konkretizoval minister školstva. Poukázal na to, že dôjde k úprave v systéme na korona.gov.sk, kde pribudne kolónka pre tábory a tam si budú môcť záujemcovia o tábor vyžiadať testovanie zadarmo.