Rozšírené chodníky, viac zelene, obojsmerná cyklotrasa, kvalitnejšie betónové povrchy vozovky, komplexne vymenené inžinierske siete či podzemný kruhový objazd pre plynulejšiu dopravu. To sú vylepšenia, ktoré po rozsiahlej rekonštrukcii ponúka v Bratislave časť ulice Mlynské nivy. Pre individuálnu a verejnú dopravu ju otvoria v pondelok 16. 11.

,,Podarilo sa nám vylepšiť pôvodný projekt ulice Mlynské nivy a Bratislavčanom tak môžeme odovzdať ešte kvalitnejší priestor. To, čo sa nám podarilo na tejto ulici, sa snažíme uplatňovať pri všetkých verejných priestoroch. Viac bezpečného miesta pre pohyb chodcov a cyklistov, viac zelene a podpora verejnej hromadnej dopravy," povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Developer HB Reavis, ktorý rekonštrukciu časti ulice realizoval a v jej tesnej blízkosti buduje novú bratislavskú autobusovú stanicu, deklaruje, že v pondelok otvoria kvalitný mestský bulvár. ,,Otvárame cestu pre individuálnu automobilovú dopravu, autobusovú dopravu vrátane MHD, pre chodcov a cyklistov. Doprava bude obnovená okolo budovy VÚB a taktiež z Továrenskej ulice smerom na Mlynské nivy," priblížil riaditeľ HB Reavis Slovakia René Popik.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo pri predstavení zrekonštruovanej ulice Mlynské Nivy
Zdroj: NORBERT SKALIČAN
Primátor Bratislavy Matúš Vallo pri predstavení zrekonštruovanej ulice Mlynské Nivy

,,Keďže aj po otvorení ulice budú pokračovať stavebné práce na projekte Stanica Nivy, v tejto fáze nebude otvorená nová obojsmerná oddelená cyklotrasa na severnej strane ulice, ktorá sa nachádza v stavebnom priestore priľahlej budovy," priblížila hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Nivy Tower
Neprehliadnite

Na Nivách v Bratislave vyrástla najvyššia budova na Slovensku. Technický štandard je vysoký

V súvislosti s otvorením Mlynských nív sa upravia trasy niektorých liniek MHD. Čaká sa na kolaudáciu trolejového vedenia, keď od polovice decembra v rámci plánovanej zmeny cestovných poriadkov začnú všetky tri trolejbusové linky jazdiť so skolaudovaným trolejovým vedením priamo na ulici Mlynské nivy. Prestavba časti ulice Mlynské nivy sa začala v máji 2018, k jej uzavretiu pre dopravu došlo v polovici februára 2019. Pôvodný projekt počítal s otvorením dopravy pre MHD ešte v minulom roku. Hlavné mesto sa však rozhodlo projekt vylepšiť o viacero koncepčných riešení. Realizácia týchto vylepšení v následnej kombinácii s dosahmi koronakrízy znamenali presun otvorenia ulice na november 2020.

Na snímke aktuálny stav bulváru Mlynské nivy. Otvorenie bulváru pre automobilovú a mestskú hromadnú dopravu (MHD), ako aj pre peších a cyklistov by sa malo uskutočniť začiatkom novembra. V Bratislave 21. októbra 2020. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Mlynské nivy sa od pondelka otvoria pre osobnú aj verejnú dopravu