Označiť niekoho ako najkrajšieho chlapca na svete môže byť prekliatím. Svoje o tom vie dnes 67-ročný herec Björn Andrésen, ktorý sa stal slávnym ako šestnásťročný v roku 1971, keď sa do kín dostal kultový film Smrť v Benátkach. Hral v ňom poľského chlapca Tadzia, ktorý sa stane objektom obdivu staršieho muža. Film vznikol podľa novely nemeckého spisovateľa, držiteľa Nobelovej ceny, Thomasa Manna a režijne bol pod neho podpísaný významný taliansky divadelný a filmový tvorca Luchino Visconti.

Hlavným hrdinom Smrti v Benátkach je chorľavý hudobný skladateľ Gustav von Aschenbach (herec Dirk Bogarde). V benátskom hoteli Grand Hôtel des Bains stretne poľského chlapca Tadzia (Björn Andrésen), ktorý sa pre neho stane stelesnením veľkolepej a dokonalej krásy. Krásy, ktorá prináša smrť. Benátky postihne cholera a skladateľ s očami uprenými na objekt svojej túžby v závere filmu umiera.

Freddie Mercury
Neprehliadnite

Hudobné legendy na filmovom plátne – rekord v tržbách drží film o Freddiem Mercurym

Sofistikovaná príbehová jazda

Švédsky dokument Najkrajší chlapec na svete, ktorý do kín a do online filmotéky Edisonline prináša distribučná spoločnosť Film Europe, zachytáva život herca Björna Andrésena od okamihu, keď prišiel na konkurz do filmu Smrť v Benátkach až po súčasnosť. Čo je na ňom fascinujúce? Krutý osud herca, ako aj spôsob, ako rafinovane a napínavo autori dokumentárneho filmu predkladajú informácie z jeho života divákom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa