Dav, ktorý od štvrtka rána protestuje proti pandemickým opatreniam a vláde, sa pohol z Hodžovho námestia v Bratislave a zablokoval cestu. Na mieste začínajú vznikať kolóny, keďže pri Hodžovom námestí sa nachádza dôležitá spojnica ciest.

Niekoľko stoviek ľudí pokojne protestovalo pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave od štvrtka rána proti pandemickým opatreniam i vláde. Na mieste sú desiatky policajtov.

Protestujúci uviedli, že vyhlásili generálny štrajk, bojujú proti obmedzovaniu práv a proti genocíde národa. Kritizujú prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, členov vlády i parlamentu. Negatívne sa vyjadrujú na adresu médií a novinárov. Demonštrujú proti pandemickým opatreniam, odmietajú očkovanie proti ochoreniu covid-19 i testovanie na ochorenie. Pandémiu označili za podvod.

Po tom, čo sa dav pohol, začali vznijať rozsiahle kolóny na okolitých uliciach, Staromestskej, Suchom mýte i ďalších. Dopravný podnik Bratislava informoval o obmedzení MHD a prerušení niektorých liniek.

Protest pred Prezidentským palácom naberá na obrátkach, prítomných je približne tisíc ľudí.
Neprehliadnite

Pred Prezidentským palácom protestuje niekoľko stoviek ľudí proti opatreniam a vláde