Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave pokračoval aj v piatok. Od rána sa na mieste postupne schádzali ľudia. Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku či páchania inej trestnej činnosti je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Minister vnútra SR Roman Mikulec
Neprehliadnite

Mikulec obhajuje bratislavských policajtov: Nie je pravda, že sa pri proteste len prizerali

Opatrenia polície

,,V súvislosti s verejnými zhromaždeniami, ktoré sa počas dnešného dňa uskutočnia na území Bratislavy, prijala bratislavská polícia adekvátne opatrenia. Bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujeme s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov," uviedla bratislavská polícia na sociálnej sieti.

Dodala, že ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, v zmysle zákona o Policajnom zbore využije polícia všetky zákonné možnosti na dosiahnutie nápravy a obnovenie verejného poriadku.

 

Úmyslom nie je zablokovať dopravu

Starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová sa v piatok ráno zúčastnila na zasadnutí Krajského policajného koordinačného orgánu na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave.

Protest pred parlamentom proti vládnym opatreniam. Na fotke je Peter Pellegrini.
Neprehliadnite

Vyjadrenie názoru nemôže prerásť do agresívnych výziev, apeluje prezidentka

Týkalo sa opatrení na zabezpečenie pokojného priebehu a bezpečnosti počas piatkového neoznámeného verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí.

Na snímke účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martina Kriková
Neprehliadnite

Klus reaguje na protest: Strach v uliciach Bratislavy by malo ministerstvo vnútra vysvetliť

„Zástupcovia štátnej polície nás ubezpečili, že v súvislosti s piatkovým zhromaždením prijali adekvátne opatrenia. Prioritou pre Staré Mesto je, aby nedošlo k narušeniu riadne oznámeného verejného zhromaždenia na Námestí slobody. Zvolávateľ neoznámeného verejného zhromaždenia sa mestskej časti vyjadril, že nie je jeho úmyslom blokovať dopravu, ani narušiť pokojný priebeh iného zhromaždenia," uviedol pre TASR hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Spôsobili kolóny

Protest pred palácom na Hodžovom námestí sa začal vo štvrtok (29. 7.) ráno. Neskôr sa protestujúci dav pohol a zablokoval komunikácie v okolí, čo spôsobilo kolóny v meste a nútenú úpravu trás liniek MHD. Protestujúci sa presunuli aj smerom ku Kollárovmu námestiu, kde rovnako blokovali križovatku.

Demonštranti počas celodenného ,,štrajku" protestovali proti očkovaniu, pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Podľa polície sa na proteste pred palácom zúčastnilo 1 000 až 1 500 ľudí.

Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave 29. júla 2021
Neprehliadnite

Top 5 udalostí dňa: Protest v Bratislave sa zmenil na blokádu a nový most scelil Dalmáciu

Polícia dlho proti protestujúcim nezasahovala, tvrdila, že na to nemá zákonný dôvod a že na zhromaždení nedochádza k vážnemu porušovaniu verejného poriadku.

Protest začala rozpúšťať až po 20.00 h, protestujúcich postupne vytlačila z cestných komunikácií v okolí Hodžovho námestia. Dopravný podnik Bratislava (DPB) tiež obnovil bežnú premávku.