R. Procházka opätovne zdôraznil, že s R. Ficom v nedeľu nerokoval o zostavovaní vlády. „Kde som v nedeľu bol alebo nebol je moja vec a vec mojich voličov,“ konštatoval. Ako predseda Siete sa podľa vlastných slov musí neformálne stretávať s predstaviteľmi iných strán a získavať informácie. „Vnímam to ako moju prácu,“ komentoval.

Šéf Siete upozornil, že v pondelok to bol on, kto predsedníctvu navrhol, aby strana nešla rokovať s premiérom Robertom Ficom o zostavovaní kabinetu a predsedníctvo tento jeho návrh odsúhlasilo. Dnes Sieť podľa R. Procházku oficiálne odmietla pozvanie predsedu Smeru-DS na rokovanie o zostavení vlády. „Máme dôvod robiť si nádeje do budúcna,“ povedal R. Procházka na margo dnešného neformálneho stretnutia s R.  Sulíkom o zostavení pravicovej vlády.

„Chápte, čo je podstatné pre voličov a krajinu. Voliči nechcú vedieť, kto kde bol a kedy, ale čo urobíme pre zlepšenie života občanov,“ uviedol R. Sulík. Rozhovor s R. Procházkom označil za dobrý, vedený v konštruktívnej atmosfére. „Mám nádej, je to na dobrej ceste. Nechcem to zakríknuť,“ komentoval predseda SaS sériu neformálnych rozhovor s lídrami stredopravých strán o novej vláde.

Vo štvrtok sa R. Sulík stretne s Borisom Kollárom, predsedom strany Sme rodina – Boris Kollár. S predsedom Slovenskej národnej strany Andrejom Dankom sa chce R. Sulík stretnúť po tom, ako dostane od prezidenta poverenie na zostavenie vlády v prípade, že kabinet nezostaví Robert Fico.

Denník Nový Čas už v utorok informoval, že Radoslav Procházka a Andrej Hrnčiar boli v nedeľu večer na Úrade vlády na tajnom rokovaní s Robertom Ficom. Či si podali ruky na nasledujúcu spoluprácu, premiér odmietol povedať, R. Procházka stretnutie dokonca poprel, napísal Nový Čas.

Na tieto informácie reagoval jeden z popredných predstaviteľov Siete Miroslav Beblavý. „Ak by mal Nový Čas pravdu, tak by to bola pre mňa veľmi vážna vec. Narušilo by to moju dôveru v mojich kolegov v strane, keďže takú informáciu som od nich nedostal o takomto rokovaní,“ povedal.