Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka za vážnu vec. Je podľa nej dôležité presvedčivo ho verejnosti vysvetliť. Stanovisko prezidentky TASR poskytol riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

„Ak by svoj postup prokuratúra následne pred súdom neobhájila, je potrebné rátať s tým, že to na ňu vrhne veľmi zlé svetlo,“ skonštatoval Matej.

„Nateraz prezidentka nemá dostatok informácií, aby v tomto štádiu mohla vznesenie obvinenia posúdiť a počká si na ďalší priebeh vyšetrovania,“ pripustil.

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila vo štvrtok 26. 8. policajného prezidenta zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Mal zmariť prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Kovařík obvinenie odmieta, podal voči nemu sťažnosť. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) zatiaľ nepripravuje rozhodnutie o dočasnom pozbavení Kovaříka výkonu štátnej služby policajta. Ten má naďalej jeho dôveru.

Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR (PZ SR) Peter Kovařík
Neprehliadnite

Minister Mikulec akceptuje postup krajskej prokuratúry voči prezidentovi Policajného zboru

Premiér Eduard Heger (OĽANO) nechce obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka nateraz komentovať. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková s tým, že sa predseda vlády musí oboznámiť s podrobnosťami a počká si na vývoj ďalšieho vyšetrovania.