Rokovania premiéra Eduarda Hegera a ministrov s odborármi budú pokračovať. Premiér pred novinármi potvrdil, že k dohode zatiaľ nedošlo.

Diskusia bude pokračovať ďalej

„Prirodzene, po prvom kole rokovaní sa to väčšinou končí bez dohody. Bolo by veľkým prekvapením, keby sa to skončí dohodou. Bolo to ale konštruktívne rokovanie," povedal Heger s tým, že s partnermi hľadajú riešenia aj zdroje a diskusia bude pokračovať ďalej.

Premiér nechce rokovacím partnerom posielať odkazy cez médiá. „Teraz je to o tom, ako sa s nimi dohodneme, nie o tom, aké odkazy si budeme posielať," dodal.

Naďalej trvajú na zvýšení tarifných platov

Odborári mali s premiérom diskutovať o návrhu vyplatiť zamestnancom v štátnej a verejnej správe jednorazový príspevok vo výške 500 eur na osobu. Školskí odborári už reagovali, že jednorazový príspevok nepovažujú za zvýšenie platov, ale vnímajú ho ako kompenzačný príspevok. Naďalej trvajú na desaťpercentnom zvýšení tarifných platov pre všetkých zamestnancov školstva.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič  (OĽaNO) prichádza na rokovanie 86. schôdze vlády SR v Bratislave 22. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Zamestnancom v štátnej a verejnej správe chce vláda vyplatiť 500 eur