Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) začal trestné stíhanie vo veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov a vzniesol obvinenie proti trom osobám. Pre TASR to potvrdil bratislavský krajský prokurátor Rastislav Remeta.

Priblížil, že v utorok bol zadržaný Csaba D. zo zločineckej skupiny takáčovci, ktorý bol aj vypočutý. „Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava v súčasnosti na podklade vyšetrovacieho spisu preskúmava zákonnosť a odôvodnenosť uznesenia vyšetrovateľa o vznesení obvinenia,“ uviedol R. Remeta.

Zatiaľ nijakí policajti ani prokurátori

Vyšetrovateľ vzniesol podľa neho obvinenie proti trom osobám pre zločin marenia spravodlivosti, zločin krivej výpovede a krivej prísahy.

Zaistené nemali byť a ani neboli žiadne osoby z prostredia polície ani prokuratúry, deklaroval prokurátor. V súčasnom štádiu trestného konania nie je podľa Remetu možné poskytnúť ďalšie informácie.

V prípade zadržaného podozrivého má ísť podľa médií o Csabu Dömötöra. Ďalšími dvomi obvinenými sú Peter Petrov s prezývkou Tiger a Matej Zeman prezývaný Zemák, ktorí vypovedajú v prípadoch Očistec a Judáš a v kauzách bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Súdne pojednávanie s bývalým šéfom úradu Špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom na  Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, ktorý e obvinený zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa, obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku, zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.
Neprehliadnite

Člen skupiny takáčovcov vypovedal na súde, ako dávali úplatky aj Kováčikovi

Všetkých troch zrejme spája SMS od vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu z augusta 2020, o ktorej hovorili na tlačových konferenciách šéfovia opozičných strán Peter Pellegrini a Robert Fico. Tvrdili, že prokuratúra týmto spôsobom ovplyvňovala svedkov výmenou za výhody ako nižšie tresty či prepustenie z vyšetrovacej väzby.

Kovařík: Žiadna vojna policajtov tu nie je

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa