V dôsledku čipovej krízy predala nemecká automobilka Volkswagen vlani o dva milióny áut menej, než plánovala. Uviedla to v utorok spoločnosť s tým, že naďalej očakáva problémy v rámci dodávateľského reťazca. Navyše, do tohtoročného vývoja biznisu firmy budú podľa všetkého výrazne zasahovať vysoké ceny komodít a najnovšie konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou.

Volkswagen odhaduje, že výkyvy na komoditných trhoch budú pokračovať až do roku 2026. Situáciu totiž výrazne zhoršila invázia Ruska na Ukrajinu, ktorá viedla k ďalšiemu zvýšeniu cien materiálov kľúčových pre automobilový priemysel. Sú to najmä ceny kovov, ako nikel a paládium.

Spoločnosť Volkswagen Group prevádzkuje v Rusku závody v Kaluge a Nižnom Novgorode. Produkciu v nich však začiatkom marca v reakcii na útok Ruska na Ukrajinu pozastavila, ako aj vývoz áut do Ruskej federácie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Ďalšie dôležité správy

KK39 archív Wolfsburg - Na archívnej snímke z 10. novembra 2021 logo spoločnosti Volkswagen vo Wolfsburgu. Nemecká automobilka Volkswagen oznámila, že zastavuje svoje aktivity v Rusku. Firma tak reaguje na situáciu po útoku Ruska na Ukrajinu. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 10.11.2021, Niedersachsen, Wolfsburg: Das Logo von VW ist an einem Markenpavillon in der Autostadt zu sehen. Volkswagen setzt sein Russland-Geschäft wegen des Krieges gegen die Ukraine aus. (zu dpa «VW-Konzern stoppt Russland-Geschäft
Neprehliadnite

Nový lockdown prinútil Volkswagen pozastaviť výrobu v troch čínskych závodoch