Kluby anglickej futbalovej ligy jednohlasne schválili predĺženie zmlúv o vysielacích právach pre Veľkú Britániu s existujúcimi partnermi až do konca sezóny 2023/2024. Dostať by za ne mali rovnako ako v súčasnosti 4,5 miliardy libier. 

Predĺženie kontraktov so stanicami Sky Sports, BT Sport, Amazon Prime Video a BBC Sport umožnila britská vláda, ktorá Premier League zbavila povinnosti dať práva do aukcie.

Na snímke budovy RTVS v Mlynskej doline. Bratislava, 16. júla 2020.  FOTO TASR - Michal Svítok *** Local Caption *** Rozhlas a televízia Slovenska STV Mlynská dolina ilustračka profil
Neprehliadnite

Najviac pokút dostal vysielateľ TV JOJ, najviac sťažností prišlo na RTVS

Urobila tak kvôli kvôli tomu, aby pomohla klubom vyrovnať sa s následkami pandémie koronavírusu. Predstavitelia Premier League sa totiž obávali, že by kvôli tomu mohla cena práv pri dražbe klesnúť.

Výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters rozhodnutie vlády ocenil. ,,Sme za ne veľmi vďační. Covid mal na futbal obrovský vplyv a obnovenie zmlúv s britskými partnermi neistotu obmedzí a zaistí stabilitu celej futbalovej pyramíde," uviedol.