Nie je žiadne tajomstvo, že trh s nehnuteľnosťami sa prudko rozvíja. Niektorí investori skutočne platia milióny za svoje pozemky, nie však v New Yorku alebo Beverly Hills, ale v tzv. „metaverze“. Pýtate sa, kde to je?

Na Zemi takéto miesto v skutočnosti neexistuje. No ani vo vesmíre, ktorý sa v poslednej dobe spomína čoraz častejšie. Obchodovateľné pozemky sa nachádzajú v online priestore, v súbore virtuálnych svetov, ktoré IT špecialisti nazvali metaverzom. Ceny pozemkov tam vzrástli za posledných pár mesiacov až o 500 percent, píše portál cnbc.com.

Ďalšia platforma

„Metaverzum je ďalšou platformou sociálnych médií,“ povedal Andrew Kiguel, generálny riaditeľ spoločnosti Tokens.com so sídlom v Toronte, ktorá investuje do metaverza nehnuteľností a digitálnych aktív spojených s nezameniteľnými tokenmi.

Aj Facebook pred časom oznámil, že ide naplno do virtuálnej reality, svoj priestor nazval Meta Platforms. A. Kiguel potvrdil, že ceny digitálnych nehnuteľností za posledných pár mesiacov vzrástli o 400 až 500 percent. Niektoré vo virtuálnych svetoch stoja aj milióny dolárov. Najdrahšie lokality sú blízko miest, kde sa zhromažďuje veľa používateľov – napríklad niekto nedávno zaplatil 450-tisíc dolárov za to, aby bol susedom Snoop Dogga vo virtuálnom svete zvanom Sandbox.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa