Povodne spôsobili za druhý polrok minulého roka škody za vyše 1,24 milióna eur. Zasiahnuté boli štyri kraje, a to Prešovský, Košický, Žilinský a Banskobystrický kraj. Vyplýva to zo správy o priebehu a následkoch povodní na území SR, ktorú Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Škody na majetku obcí spôsobili povodne za 45 000 eur a na majetku štátu 1,2 milióna eur. Najviac boli podľa MŽP postihnuté okresy Sabinov, Žilina a Tvrdošín a medzi najviac zasiahnuté obce patrili Drienica, Divinka a Trstená.

Na vykonávanie povodňových zabezpečovacích prác vynaložili 441 237 eur a na vykonávanie povodňových záchranných prác 203.075 eur, priblížil rezort.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku Henk Cor van der Kwast, štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla, spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky Petra Cséfalvayová, projektová koordinátorka Platformy pre obehové hospodárstvo Denisa Rášová počas podpisu memoranda o spolupráci a podpore pod názvom Obehové Slovensko - platforma pre obehové hospodárstvo, 2. decembra 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Rezort životného prostredia víta uznesenie pre mimovládky k prijatiu klimatického zákona