Napriek zlepšeniu hodnotenia úverovej spoľahlivosti Grécka zo strany agentúry Moody's, ktoré nasleduje po podobných krokoch agentúr Fitch a Standard and Poor's, zostáva grécky rating v špekulatívnom pásme.

Riziko ďalšieho neplnenia záväzkov zo strany Grécka alebo reštrukturalizácie dlhov voči súkromným investorom sa však podľa Moody's „podstatne zmenšilo“. Agentúra konštatovala, že výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti Grécka zostáva pozitívny.

Nasledovať by mohlo ďalšie zlepšenie, ak reformný program krajiny povedie k pozitívnejším výsledkom, ako sa očakáva. Ďalšou podmienkou zlepšenia sú udržateľnosť ekonomického rastu rýchlejšie znižovanie verejného dlhu krajiny (v pomere k hrubému domácemu produktu).

Grécko je závislé od zahraničnej núdzovej pomoci od roku 2010, kedy sa dostalo do vysokého rozpočtového deficitu a stratilo dôveru investorov. Výmenou za núdzové úvery grécke vlády realizovali tvrdé úsporné opatrenia, škrtali výdavky, zvyšovali dane a prijímali rozsiahle reformy.

Tretí program núdzovej pomoci zo strany partnerov Grécka v rámci Európskej únie sa končí v auguste. Potom sa krajina bude musieť pri získavaní financií spoliehať na predaj dlhopisov.