Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zasahujú na viacerých miestach Slovenska. Informuje spravodajský web aktuality.sk, ktorému to potvrdilo viacero zdrojov. Zásah podľa nich prebieha v troch mestách, a to v Bratislave, Trenčíne a v Žiline.  Akcia má podľa portálu súvisieť so šafárením v Národnej diaľničnej spoločnosti. 

Zásah NAKA z dôvodu ekonomickej trestnej činnosti  potvrdila pre TASR Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. ,,Bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí," dodala Dobiášová.

NAKA
Neprehliadnite

NAKA zasahovala v rámci akcie Vata, prípad súvisí s obstarávaniami na ministerstve vnútra

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran priblížil, že počas akcie malo byť zadržaných osem a obvinených deväť osôb. Pre ďalšie informácie odkázal na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová priblížila, že prokurátor ÚŠP v tejto súvislosti vykonáva dozor vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a s tým súvisiacich trestných činov.

,,Vzhľadom na prebiehajúce úkony bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, aby neprišlo k zmareniu trestného konania," doplnila

Zásah NAKA v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou v obci Miloslavov.
Neprehliadnite

Policajti z NAKA zasahujú na viacerých miestach, prípad súvisí so šafárením u diaľničiarov