Hrubé stavebné práce na ulici Mlynské nivy v Bratislave boli ukončené. Otvorenie ulice je naplánované na prelome októbra a novembra. Pre TASR to uviedla hovorkyňa developera HB Reavis Martina Jamrichová. Konkrétny termín otvorenia spresnia spoločne s bratislavským magistrátom v blízkom čase.

„Aktuálne sa realizujú povrchové úpravy a výsadba zelene, zároveň sa venujeme kolaudácii mnohých stavebných objektov,“ uviedla Jamrichová. Rozsiahlu rekonštrukciu časti Mlynských nív začal investor v máji 2018 so zámerom vybudovať tu nový mestský bulvár.

V rámci neho sa ráta s rozšírením komunikácie, s podzemným kruhovým objazdom, chodníkmi, cyklotrasou či zeleňou. Časť Mlynských nív pre túto rekonštrukciu v polovici februára 2019 uzatvorili pre dopravu. Pôvodne sa rátalo, že po ulici bude na jeseň 2019 spustená aspoň premávka MHD.

Reštaurácia na vrchole Nivy Tower
Neprehliadnite

Na Nivách sa dokončuje podzemný „kruháč“, črtá sa aj termín otvorenia stanice

Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou to však magistrát zamietol a s investorom sa dohodol o spustení kompletnej dopravy po letných prázdninách 2020.

Developer tesne pri ulici Mlynské nivy buduje aj novu autobusovú stanicu. Stavbu plánoval investor dokončiť v tomto roku. Novú Stanicu Nivy však aj pre pandémiu nového koronavírusu otvorí až koncom leta 2021. Projekt má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Výstavba tohto projektu sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.