Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala vo štvrtok demisiu ministrov školstva Branislava Gröhlinga (SaS) a zahraničných vecí Ivana Korčoka (nominant SaS). Gröhlingovou demisiou sa končí aj funkčné obdobie podpredsedovi NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Milanovi Laurenčíkovi, uviedla SaS v tlačovej správe. Laurenčík bol totiž Gröhlingovým náhradníkom po odchode z parlamentu na ministerstvo školstva.

Na snímke prezidentka SR Zuzaná Čaputová počas tlačovej konferencie k aktuálnej politickej situácii v Prezidentskom paláci v Bratislave v utorok 23. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Prezidentka prijala demisiu ministrov Ivana Korčoka a Branislava Gröhlinga

„Aj touto cestou by som sa rád rozlúčil so všetkými kolegami v parlamente. Bolo mi cťou viesť schôdze Národnej rady Slovenskej republiky. Nie vždy to bolo ľahké, keďže parlament je zložený aj z rôznych politikov, ktorí sa chceli len predvádzať pred kamerami. V súčasnej dobe sme svedkami veľmi vypätej atmosféry v celej spoločnosti. Samozrejme, to bolo cítiť aj v parlamentne. Nepríjemné osobné urážky a konflikty medzi poslancami však neposkytujú reprezentatívny obraz našim voličom. Tak ako som aj počas vedenia schôdze apeloval na poslancov, prajem si aj teraz, aby do budúcna upustili od hádok a venovali sa v prvom rade svojej práci. Väčšiu politickú kultúru ukážeme jedine tak, že začneme sami od seba,“ uviedol vo vyhlásení odchádzajúci podpredseda NR SR Milan Laurečník.