Finančná skupina Penta sa dohodla na predaji spoločnosti Mecom Group, ktorá združuje mäsospracujúce podniky na Slovensku a v Maďarsku, vrátane najväčšieho slovenského mäsokombinátu v Humennom. Kupujúcim je jeden z lídrov svetového biznisu s mäsom, americká spoločnosť Smithfield Foods. Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená a jej ukončenie je predmetom súhlasu príslušných regulačných úradov na Slovensku a v Maďarsku. Transakcia prebehla medzi mäsiarskym holdingom Carnibona, patriaceho do skupiny Penta a spoločnosťou Smithfield Foods a jej podpísaním bol úspešne ukončený tender, v ktorom sa vo finále o skupinu Mecom uchádzali viacerí strategickí investori.

Mecom Group
Neprehliadnite

Penta predala najväčší Haščákov omyl, Mecom pustila Američanom

Som skutočne rád, že sa naše presvedčenie o kvalitnej výrobe a efektívnom manažmente skupiny Mecom potvrdilo veľkým záujmom zo strany popredných svetových hráčov v oblasti mäsospracujúceho priemyslu. Kľúčom k tomuto úspechu bola predovšetkým odhodlanosť, nasadenie a odbornosť manažérskeho tímu pod vedením Ladislava Čechoviča. Počas 13 rokov sme dokázali zo skupiny Mecom vytvoriť životaschopný holding pre spracovanie mäsa, ktorého silnú pozíciu na slovenskom a maďarskom trhu podčiarkujú vynikajúce hospodárske výsledky.“, povedal Marián Slivovič, Partner v Penta Investments zodpovedný za aktivity skupiny v mäsopriemysle.

Marián Slivovič
Zdroj: Penta
Marián Slivovič

Dnešným oznámením o akvizícii skupiny Mecom posilňujeme naše portfólio značiek a pokračujeme v investíciách do našich európskych prevádzok. Skupina Mecom je spoločnosť s vysoko kvalitnými produktami a skutočne skvelými zamestnancami, ktorá zapadne do nášho plánu rastu v Európe a doplní naše existujúce portfólio značiek,“ povedal Luis Cerdan, Výkonný viceprezident európskej divízie spoločnosti Smithfield Foods.

Tauris, Rimavska Sobota
Neprehliadnite

Najväčším mäsiarom vlani rástli tržby, ale ich zisk ohrozuje africký mor ošípaných

Smithfield Foods je americká potravinárska spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1936 v americkom meste Smitfield vo Virginii. Dnes zamestnáva 40-tisíc ľudí v Spojených štátoch a 14-tisíc ľudí v Európe. Smithfield Foods má vo svojom portfóliu také značky ako napríklad Smithfield, Eckrich and Nathan´s, Berlinki, Morliny a iné.

Mecom Group má na Slovensku dva mäsospracujúce závody, v Lučenci a Humennom, dokopy tu dokážu spracovať 5 000 ton mäsa mesačne. Dva menšie závody má aj v Maďarsku. V celej skupine pracuje viac ako 1400 zamestnancov. Tržby Mecom Group dosiahli v roku 2020 hodnotu viac ako 138 mil. EUR.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.