Súčasný spolumajiteľ Penty a top manažér Eduard Maták prestane byť na konci roku 2021 spolumajiteľom celej skupiny Penta a projektovým lídrom zodpovedným za zdravotníctvo. Finančná skupina to uviedla to v tlačovej správe. 

„Rozhodol som sa, že po skoro 20 rokoch aktívneho manažovania projektov Penty je čas na zmenu. Vzhľadom na to, že Penta je vo svojich zdravotníckych investíciách veľmi aktívnym vlastníkom, preberie líderskú rolu v našich zdravotníckych firmách môj dlhoročný kolega a nový Partner Penty Vašek Jirků. Ja sa budem týmto firmám naďalej venovať z pozície člena Dozornej rady“, povedal E. Maták.

ZADRŽANÝ HAŠČÁK
Vyšetrovateľ mu kladie za vinu, že kúpil nahrávku
Gorily a platbu maskoval za fiktívne úkony.
Neprehliadnite

Jaroslava Haščáka prepustili na slobodu, súd nevidí na jeho väzbu dôvod

 

Investičná skupina Penta má zároveň troch nových partnerov. Ďalšími spoluvlastníkmi a členmi vrcholového vedenia skupiny sa stávajú Fabrice Dumontheil, Václav Jirků a Marián Slivovič.

Kto sú noví partneri Penty?

Fabrice Dumontheil (55)

Fabrice Dumontheil
Zdroj: Penta
Fabrice Dumontheil

V Pente pôsobí od roku 2012. Je CFO celej skupiny, člen Investičnej komisie a Executive Boardu. Zodpovedá za strategické finančné riadenie skupiny Penta, ako aj za IT stratégiu skupiny. Žije v Bratislave.

Václav Jirků (48)

Václav Jirků
Zdroj: Penta
Václav Jirků

Po vstupe do partnerskej štruktúry bude zodpovedný za riadenie zdravotníckeho investičného portfólia a aj medzinárodnej siete lekární Dr.Max. V Pente pracuje od roku 2007. Je vyštudovaný lekár, žije v Prahe.

Marián Slivovič (39)

Marián Slivovič
Zdroj: Penta
Marián Slivovič

V pozícii partnera bude zastrešovať predovšetkým investície Penty v bankovníctve, v Slovalcu, ako aj mediálne projekty na Slovensku a v ČR. V skupine pôsobí od roku 2005. Žije v Bratislave.

Som veľmi rád, že naši traja dlhoroční kolegovia prijali ponuku stať sa partnermi. Fabrice, Vašek a Marián sú osvedčení top manažéri, ktorí sa výrazne podieľali na tvorbe hodnoty v našich firmách a projektoch. Naše vrcholové vedenie získava významnú posilu v situácii, kedy sa našej skupine darí a to aj napriek ťažkostiam, ktoré spôsobuje pandémia. Dôkazom toho budú aj výsledky, ktoré sme dosiahli za rok 2020 a ktoré budeme v najbližších dvoch mesiacoch zverejňovať,“ povedal Iain Child, Managing Partner Penty.

Skupina Penta dlhé roky investuje prostredníctvom fondu, ktorý je v súčasnosti vlastnený Marekom Dospivom, Jaroslavom Haščákom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom a Eduardom Matákom. Aktívnu správu investičného portfólia však Penta vykonáva prostredníctvom manažérskych spoločností – General Partners, ktoré sídlia predovšetkým v Prahe, v Bratislave a vo Varšave. Manažérska štruktúra bude po zmenách vlastnená Marekom Dospivom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom, Fabricom Dumontheilom, Václavom Jirků a Mariánom Slivovičom.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.