Čínske hlavné mesto sa ďalej otvára svetu, chce prilákať ďalších návštevníkov, a to aj s pomocou prejavov západnej kultúry. Neďaleko Pekingu má pribudnúť tematický zábavný park s motívmi z hollywoodskej filmovej produkcie, najmä trhákov ako Harryho Potter či Jurský park.

Prvá fáza otvorenia Universal Studios Peking je naplánovaná v tomto roku. Sedem tematických oblastí zahŕňa Čarodejnícky svet Harryho Pottera, svet Kung Fu Pandy, Transformers Metrobase, Hollywood, WaterWorld, Jurský park a ďalšie legendárne scenérie. Očakáva sa ročná návštevnosť 10 miliónov návštevníkov.

V blízkosti zábavného parku s filmovými atrakciami ponúknu turistom zaujímavé destinácie ešte predtým, ako ho grandiózne otvoria.

Miestne úrady informovali, že plánujú vybudovať osobitnú turistickú trasu, ktorá bude popri tematickom parku Universal Studios v okrese Tchung-čou (Tongzhou) zahŕňať aj blízko ležiace destinácie, ako sú Veľký čínsky kanál, umelecká dedina Sung-čuang (Songzhuang), mestečko Tchaj-chu (Taihu) a stredoveké mesto Čang-ťia-wan (Zhangjiawan), uviedla stránka China.org.cn.

Turistická cesta by mohla pomôcť návštevníkom, aby si užili krásne scenérie, mali zážitok z nehmotného kultúrneho dedičstva a moderného umenia, a tiež mohli relaxovať vďaka outdoorovým aktivitám v oblasti. Rozvojový plán je súčasťou snahy Pekingu zvýšiť turizmus a stať sa medzinárodným centrom, kde budú môcť turisti míňať svoje peniaze.

Oblasti v okolí turistickej trasy posilnia infraštruktúru cestovného ruchu. Vybudujú viac hotelov aj možností pre turistov v domácnostiach, aby vyšli v ústrety rastúcim požiadavkám, vysvetlila pekinská kancelária pre kultúru a turizmus.

Čína chce zabrániť, aby sa z detí stali závislé osoby na hraní hier
Neprehliadnite

Čína svojsky bojuje proti závislosti z hrania hier. Hráčom bude skenovať tváre

Harry Potter
Zdroj: Pixabay