„Dekan Ivan Kotuliak zrušil včerajšie stretnutie so mnou, zamestnancami v štrajkovej pohotovosti a protestujúcimi študentami s odôvodnením, že sa chce sústrediť na zabezpečenie výučby počas štrajku,“ potvrdil TRENDU Milan Ftáčnik.

Bývalý minister školstva je predsedom správnej rady Slovenskej technickej univerzity a v prípade sa angažuje ako mediátor.

„Posledné kroky vedenia nás utvrdzujú v presvedčení, že dekan Ivan Kotuliak nemal a nemá záujem sa dohodnúť na upokojení situácie,“ uviedlo 36 štrajkujúcich zamestnancov fakulty vo vyhlásení po zrušení stretnutia. I. Kotuliaka súčasne vyzvali na ďalšie rokovania „Veríme, že k štrajku nebude musieť dôjsť“.

Štrajkujúci žiadajú odstúpenie dekana z funkcie a zabezpečenie transparentných a demokratických volieb do akademického senátu fakulty.

Náhradný dekan

Ivan Kotuliak svoj odchod z fakulty pripustil – v prípade, že by bol nahradený odborníkom z komerčnej sféry. „Dekan navrhol riešenie, v ktorom by sa vzdal vedenia fakulty v prospech skúseného manažéra z prostredia biznisu a požiadal o pomoc zástupcov firiem,“ uviedli v spoločnom vyhlásení firmy Eset, Pixel Federation, Unicorn Systems SK, Seesame a ZľavaDňa po rokovaniach s vedením školy.

Firmy majú s fakultou rozbehnuté viaceré spoločné projekty a pomáhali tiež s výučbou špecializovaných predmetov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa