Pápež František sa v pondelok popoludní stretol s emeritným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom na pôde Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Stretnutie nebolo v oficiálnom programe apoštolskej cesty. Informoval o tom spravodajský portál Vatican News.

Pápež nechce, aby politici skrývali, aký je skutočný život na Slovensku.
Neprehliadnite

Pápež František na Slovensku: Stretol sa s Čaputovou, Hegerom a navštívil aj Luník IX

Ako prebiehala cesta pápeža Františka na Slovensku?

12. septembra - Pápež František priletel na Letisko M. R. Štefánika a neskôr sa stretol s predstaviteľmi Ekumenickej rady cirkví na Slovensku
13. septembra - Prezidentka Čaputová oficiálne privítala hlavu katolíckej cirkvi. Pápež František sa stretne s Eduardom Hegerom aj Borisom Kollárom
14. septembra - Pápež František sa letecky presunul na východ Slovenska, kde navštívi Luník IX a odslúži omšu. 
15. septembra - V Národnej svätyni v Šaštíne prebehlo na záver stretnutie a omša s pápežom Františkom

„Dnes popoludní pápež František ešte pred odchodom na návštevu centra Betlehem sa stretol na nunciatúre s jeho excelenciou Róbertom Bezákom, emeritným trnavským arcibiskupom, spolu s jeho rodinou,“ uviedol hovorca Svätej stolice Matteo Bruni.

Róbert Bezák bol najmladším slovenským arcibiskupom (mal 49 rokov), takisto bol prvým na Slovensku, ktorého z pastoračného riadenia arcidiecézy pápež odvolal (júl 2012). Bezákovo odvolanie vyvolalo medzi veriacimi a verejnosťou množstvo reakcií.

Viac o téme: Pápež František

Pápež František na Slovensku
Neprehliadnite

Pápež v prejave vyzdvihol potrebu spravodlivosti, zákonnosti a solidarity, odmietol konzum

Pápež František sa počas svojej trodňovej apoštolskej návštevy Slovenska stretol v bratislavskom Dóme svätého Martina s predstaviteľmi cirkvi. Návštevu pápeža si nenechal ujsť ani emeritný arcibiskup Róbert Bezák (na snímke vľavo)
Zdroj: Matej Kalina