Rozhýbe sa slovenské gastro?

Od pondelka otvorili svoje brány v režime OP (očkovaní, prekonavší) reštaurácie, kaviarne a ostatné prevádzky verejného stravovania. Opatrenia platia aj v prípade konzumácie jedla vo vnútorných priestoroch.

Medzi ostatnými podmienkami bola obsadenosť maximálne 50 percent kapacity, pri jednom stole môžu sedieť maximálne štyri osoby a stoly musia byť od seba vzdialené minimálne dva metre.

Od pondelka 3. januára 2022 môžu byť pre očkovaných a ľudí, ktorí v posledných 180 dňoch prekonali ochorenie COVID-19 (režim OP), otvorené všetky prevádzky verejného stravovania aj na konzumáciu na mieste. Na snímke ľudia obedujú v jednej z petržalských reštaurácií v Bratislave v pondelok 3. januára 2022. FOTO TASR - Jakub Kotian
Zdroj: Jakub Kotian

Otvorenie gastroprevádzok privítala štátna rozpočtová organizácia Slovakia Travel. Otvorenie podnikov podľa nej pomôže rozhýbať slovenské gastro, ale je len jedným z krokov. Ako nevyhnutnosť doplnili jasné informácie a nastavené podmienky trávenia dovolenky na Slovensku.

KK11 Varšava - Čašníčka kontroluje zákazníčke doklad o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 v reštaurácii Der Elefant vo Varšave 7. decembra 2021. Der Elefant je prvou a donedávna jedinou reštauráciou, v ktorej pri stolovaní vyžadujú doklad o očkovaní. V Poľsku bude od 1. marca 2022 očkovanie proti covidu povinné pre zdravotníkov, učiteľov a príslušníkov uniformovaných zložiek. Minister zároveň informoval, že od 15. decembra sa zníži povolený limit zákazníkov reštaurácií, barov a hotelov, a to z ak
Neprehliadnite

Reštaurácie a kaviarne sú od pondelka 3. januára otvorené v režime OP