Malo to byť veľkolepé divadlo zakončené ziskom v štátnej pokladnici. Namiesto toho sledujeme prázdne štadióny, sponzorov, ktorí nechcú byť príliš na očiach, extrémne počasie, frustráciu domácich obyvateľov a všadeprítomný koronavírus. Letná olympiáda v Tokiu je skutočne iná ako predošlé, tak ako avizovali jej organizátori od samotného začiatku. Do dejín sa ale zapíše ako jeden z najstratovejších športových projektov.

Organizácia olympiády sa dá prirovnať ku kúpe svadobných šiat. Tie si totiž tiež nevesta oblečie  spravidla iba raz a v následnom bežnom živote sú nepoužiteľné, ak ich niekto neupraví. Japonské Tokio si však podľa doterajších účtov za usporiadanie 32. letných hier, ktoré sa už rátajú v desiatkach miliárd amerických dolárov, nekúpilo iba jedny šaty, ale vymenilo celú garderóbu.

KK21 Tokio - Ľudia kráčajú na ulici 9. júla 2021 v Tokiu. Väčšina Japoncov podľa najnovšieho prieskumu neverí v bezpečné olympijské hry v Tokiu. Z približne 1500 opýtaných obyvateľov si 68 percent nemyslí, že v súčasnej situácii s pandémiou koronavírusu je možné zaistiť bezproblémový priebeh podujatia, ako sľubujú organizátori. FOTO TASR/AP
People walk around before getting into a restaurant/bar in Tokyo on Friday, July 9, 2021. Tens of thousands of visiting athletes, officials and media are des
Neprehliadnite

Tokio ohlásilo rekordný počet nakazených len niekoľko dní po začiatku olympiády

Dnes už vieme s istotou povedať, že aktuálne hry budú cenovkou atakovať umiestnenie na najvyšších priečkach, hoci sú krajiny, ktoré do organizácie nasypali ešte viac peňazí, v kolónke zisku im napokon nesvietili nuly. Finálny účet za celú zábavu však bude známy až niekoľko mesiacov potom, ako športovci odídu domov. Smelé plány a vyhlásenia o zisku Japoncom prekazila prílivová vlna tsunami s názvom covid-19.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa