Verejnú výzvu na odstúpenie šéfa Súdnej rady Jána Mazáka z funkcie podporilo doteraz 103 aktívnych a emeritných sudcov. Celkovo na Slovensku pôsobí približne 1 400 aktívnych sudcov.

Mazák sa odstúpiť nechystá

„Vážim si a rešpektujem každý, aj negatívny, názor na moje pôsobenie na čele Súdnej rady, avšak na túto výzvu mám len veľmi jednoduchú odpoveď a bez ďalšieho komentára. Neodstúpim," reagoval pre TASR predseda Súdnej rady Mazák.

Čo mu vyčítajú

Autori výzvy z komunikačnej platformy Sudnamoc.sk poukazujú na viaceré porušenia povinností predsedu Súdnej rady. Okrem iného hovoria o politickej angažovanosti Mazáka, pasivite pri odstránení nedostatkov justičnej reformy či organizovaní neverejných stretnutí členov Súdnej rady s cieľom prerokovania bodov programu. Tiež kritizujú nezvolanie prezenčných zasadnutí rady, keď to umožňovala pandemická situácia.

„Zoznam aktuálne známych podporovateľov výzvy, ktorý však nie je konečný, organizátori akcie dnešným dňom zasielajú Súdnej rade spolu s apelom, aby sa obsahom výzvy zaoberala na svojom najbližšom zasadnutí," dodali s tým, že výzvu posielajú aj stavovskej organizácii sudcov, ako podnet na prerokovanie.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke nový predseda Súdnej rady SR Ján Mazák rozpráva pred novinármi počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ján Mazák: Súdna mapa je výrazným počinom, odstraňuje deformácie organizácie súdnictva