Vznik medializovaných odposluchov z poľovníckej chaty mala umožniť nesprávna právna kvalifikácia. Vyplýva to z uznesenia o zastavení trestného stíhania pre jeho nezákonnosť, ktoré TASR poskytla nitrianska krajská prokuratúra.

Chýbajúci popis skutku

Pytliactvo sa preverovalo ako trestný čin spáchaný závažnejším spôsobom konania, konkrétne so zbraňou. To však krajský prokurátor Ivan Mandalov považuje za nedôvodné, keďže v prípade útokov so zbraňou má ísť o ľudí a nie zvieratá. Rovnako poukázal, že neobstojí ani konštatovanie vyšetrovateľa o podozrení z prečinu legalizácie výnosu z trestnej činnosti.

Uznesenie prokuratúry

Spis zverejnil portál nitranoviny.sk a môžete si ho prezrieť na tejto webovej stránke.

Zdôraznil, že iba táto právna kvalifikácia pritom umožňovala vydať príkaz na vyhotovovanie obrazových, zvukových a obrazovo-zvukových záznamov zo spomínanej chaty.

Fico na monitorovanej chate: Na uniknutom zázname sa zaujímal hlavne o Makóa, na stole stála povestná kola.
Neprehliadnite

Š. Hamran: Policajti, ktorí mohli vyniesť video z poľovníckej chaty, pôjdu na detektor

Uzneseniu o začatí trestného stíhania vyčíta aj chýbajúce zákonné náležitosti, najmä pokiaľ ide o popis skutku. Poukázal tiež na to, že policajný vyšetrovateľ za takmer desať mesiacov nevypočul ani samotného užívateľa poľovného revíru.

Fico, Para aj Bödör

Vo viacerých médiách boli v októbri zverejnené videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na poľovníckej chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora G. Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora G.

Na snímke je bývalý Predseda vlády Slovenskej republiky a predseda ľavicovej politickej strany SMER-sociálna demokracia Robert Fico.
Neprehliadnite

Fico vraj pozná meno policajta, ktorý vyniesol na verejnosť nahrávky z poľovníckej chaty

Oficiálnym dôvodom odposluchov bol práve prípad pytliactva. Neskôr sa nahrávky mali stať súčasťou vyšetrovania kauzy Očistec. Krajský prokurátor v Nitre zrušil trestné stíhanie vo veci pytliactva 16. novembra.

Mimoriadna schôdza NR SR k poľnohospodárskemu a lesnému pôdnemu fondu na Slovensku
Neprehliadnite

Fico má guráž. Podáva trestné oznámenie pre nahrávky z chaty. Tvrdí, že vyhrá voľby