Členovia vlády ani minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nie sú prítomní na mimoriadnom rokovaní Národnej rady (NR) SR. V pléne sa pritom diskutuje o návrhu na Mikulcovo odvolanie. Neprítomnosť ministra a vlády kritizovali opoziční poslanci. Koalícia vysvetľuje, že museli ísť na rokovanie vlády.

Pán predsedajúci, môžem vás poprosiť, mohli by ste zabezpečiť účasť aspoň jedného člena vlády? Minimálne pána Mikulca, keďže ide o návrh na odvolávanie člena vlády," poznamenal Erik Tomáš (nezaradený). Navrhol, aby schôdzu prerušili do momentu, kým nepríde niekto z členov vlády. Hovorí o prejave neslušnosti voči parlamentu. „Pripomínam, že parlament je nadriadený vláde," podotkol.

EXTRAVAGANTNÉ
Spod rukáva
mu vytŕča aj
skromnejší kúsok
značky Vostok
Europe za 320 eur.
Neprehliadnite

Mikulec reaguje na obvinenia. Fico chce len vybičovať emócie, tvrdí minister

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS), ktorý viedol schôdzu, vysvetlil, že ministri aj s Mikulcom museli ísť na rokovanie vlády. „Pokiaľ viem, v rokovacom poriadku nie je nikde napísané, že tu povinne musí sedieť minister. Momentálne musel minister súrne odísť na vládu, ale vráti sa," odpovedal Laurenčík.

Tomáš mu však prečítal inú časť rokovacieho poriadku, kde sa hovorí, že na požiadanie parlamentu by mali byť členovia vlády prítomní v pléne. Pri hlasovaní o jeho návrhu na prerušenie schôdze plénum nebolo uznášaniaschopné.

Marek Šefčík (OĽANO) reagoval tým, že Mikulec sedel v pléne NR SR v utorok (15. 6.) celý deň a reagoval na vystúpenia poslancov, viackrát sám vystúpil a diskutoval. Kritizoval, že predseda Smeru-SD Robert Fico ako predkladateľ návrhu na Mikulcovo odvolanie len prečítal odôvodnenie, nenechal na seba reagovať poslancov a odišiel, pričom sa viac do diskusie nezapájal.