Operačný systém s názvom Harmony by mal byť alternatívou k systému Android americkej firmy Google, oznámil to dnes šéf spotrebiteľskej divízie Huawei, Richard Yu.  Yu o plánoch ohľadom systému Harmony informoval na výročnej vývojárskej konferencii firmy, uviedla agentúra Reuters. Yu tiež upozornil, že Huawei chce už v decembri sprístupniť beta verziu nového operačného systému vývojárom.

Spoločnosť Huawei o vývoji systému Harmony prvýkrát informovala už vlani. Spojené štáty túto čínsku firmu vtedy umiestnili na čiernu listinu, v dôsledku čoho prestala americká spoločnosť Google poskytovať technickú podporu pre nové modely telefónov Huawei. To viedlo k prudkému poklesu predaja telefónov Huawei v zahraničí, ktorý ale neskôr kompenzoval rast na domácom trhu. Spojené štáty spoločnosť Huawei už dlhšiu dobu obviňujú z krádeží technológií a podozrievajú ju zo špionáže pre čínsku vládu. To ale čínska firma dlhodobo odmieta.

Notebooky značky Huawei oficiálne prichádzajú aj na slovenský trh
Neprehliadnite

Huawei po prvýkrát prináša na slovenský trh notebooky, k dispozícii je aj špičkový MateBook X

 

Tento rok administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla nové sankcie, ktoré čínskej firme znemožňujú získať bez osobitného povolenia čipy vyvinuté či vyrábané s využitím amerických technológií. Podľa analytikov oslovených agentúrou Reuters, by tak spoločnosť Huawei mohla prísť o pozíciu najväčšieho svetového výrobcu mobilných telefónov, ale hrozí aj to, že s ich výrobou skončí.