Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyhlásilo ešte v júli výberový pohovor na funkciu generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF). O túto pozíciu prejavilo záujem sedem uchádzačov. Výberový pohovor sa uskutoční ešte v auguste a následne bude o návrhu na vymenovanie rozhodovať vláda. Informoval o tom odbor komunikácie agrorezortu.

Od uchádzačov sa podľa rezortu vedeného Samuelom Vlčanom (na snímke) vyžadujú manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, schopnosť analytického a strategického myslenia, samostatnosť v rozhodovaní, komunikatívnosť a znalosť legislatívy súvisiacej so SPF. Podmienkou účasti na výberovom pohovore bolo aj zaslanie návrhu koncepcie riadenia SPF.

V predpísanej lehote sa prihlásilo sedem uchádzačov, a to Marián Bulla, Milan Frandofer, Oľga Hamajová, Štefan Palatický, Jaroslav Piaček, Karol Rajnoha a Jana Štilichová. Na výberový pohovor, ktorý sa uskutoční 23. augusta na pôde MPRV, postúpili Karol Rajnoha a Jana Štilichová.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na väzobné stíhanie v prípade siedmich obvinených osôb.  Ide o osoby, ktoré Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v stredu (19. 5.) v súvislosti s korupciou na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) v rámci akcií Latifundista a Feudál. Na snímke Gabriela B. Pezinok, 22. mája 2021. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Obvinení finančník Martin Kvietik aj šéfka SPF Gabriela Bartošová budú stíhaní väzobne

,,Po absolvovaní jednotlivých výberových pohovorov s uchádzačmi, ktorí splnili základné kritériá, výberová komisia odporučí ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka predložiť vláde návrh na vymenovanie najlepšieho uchádzača," priblížil odbor komunikácie agrorezortu.

Bývalá riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriela Bartošová je momentálne obvinená a väzobne stíhaná. V prípade korupčnej kauzy napojenej na Slovenskú národnú stranu (SNS) sa priznala aj jej predchodkyňa Adriana Šklíbová.

NAKA zadržala koncom mája spolu osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu s SPF, sedem z nich aj obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Osoby sú obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.