Na Wall Street sa november začal prelamovaním rekordov. Kľúčový index Dow Jones Industrial Average sa dostal počas obchodovania nakrátko dokonca nad 36 000 bodov.

Index rastie

Dow Jones si v pondelok (1. 11.) pripísal 0,26 percent a uzavrel na 35 913,84 bodu. Širší index S&P 500 vzrástol o 0,18 percent na 4613,67 a technologický index Nasdaq Composite o 0,63 percent na 15.595,91 bodu.

burza
Neprehliadnite

Wall Street ukončila október na nových rekordných maximách

Hlavným dôvodom pokračujúceho posilňovania boli firemné výsledky, ktoré vo väčšine prekonali očakávania trhu. Experti tiež počítajú pokračovaním zotavovania ekonomiky z koronakrízy. Dobrú náladu na trhu tiež podporilo ukončenie colného sporu medzi USA a Európskou úniou (EÚ)

Očakáva sa obmedzenie

Investori sú však o niečo opatrnejší pred stredajším rozhodnutím americkej centrálnej banky (Fed) o nastavení menovej politiky. Očakáva sa, že Fed oznámi začiatok obmedzovania programu nákupu dlhopisov.

Electronic screens post prices of Alphabet stock, Monday, Feb. 1, 2016, at the Nasdaq MarketSite in New York. Alphabet, the parent company of Google, reports quarterly earnings Monday. (AP Photo/Mark Lennihan)
Neprehliadnite

Najväčšie americké spoločnosti zverejnia svoje hospodárske výsledky za predošlý kvartál