Slovenská živnostenská komora (SŽK) považuje nové opatrenia vlády SR v súvislosti s ochorením Covid-19 za likvidačné pre mnohých podnikateľov v oblasti gastronómie, hotelierstva, wellness či fitness centier. Predseda SŽK Oldřich Holiš upozorňuje, že „klincom do rakvy" bude pre viacerých živnostníkov a podnikateľov podanie daňového priznania za rok 2019, splatné k 31. októbru 2020.

WA 18 Praha - Žena telefonuje s ochranným rúškom okolo zápästia v Prahe v utorok 6. októbra 2020.  V Českej republike pribudlo za utorok 4457 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Je to najviac od začiatku pandémie, vyplýva z údajov zverejnených v noci na stredu na webe českého ministerstva zdravotníctva.V spojitosti s ochorením COVID-19 eviduje Česko 794 úmrtí, v utorok ich tak pribudlo 13. V nemocniciach je hospitalizovaných 1387 pacientov. Pribudlo aj pacientov vo vážnom stave, kto
Neprehliadnite

Máme rekordných takmer 2 000 nových nakazených, informuje Matovič

SŽK žiada odpustenie platieb odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne najmä pre prevádzky, ktoré sú priamo, ale aj nepriamo zaviazané dodržiavať opatrenia platné od štvrtka (15. 10.). „Navrhujeme rýchlu pomoc - odklad zaplatenia daňovej povinnosti za rok 2019, zastavenie platieb DPH dotknutých sektorov a pridružených dodávateľov, odpustenie všetkých odvodov počas platnosti opatrení, navýšenie príspevku na udržanie pracovného miesta, okamžitú refundáciu nájmu na základe čestného prehlásenia," uviedol Holiš.

„SŽK apeluje na vládu, aby 'štátna pomoc' skutočne pomáhala a neniesla len názov štátnej pomoci. Živnostníkom, rodinným firmám a malým podnikateľom vznikajú niekoľkotisícové náklady spojené s nájmom, odvodmi, energiami, hygienickými opatreniami aj počas obmedzenia, ale aj zatvorenia prevádzky. Živnostníci, rodinné podniky a zamestnávatelia zvládli dosah opatrení z prvej vlny prevažne z vlastných zdrojov a vlastným úsilím. To sa však tentokrát nemusí zopakovať," dodal predseda SŽK.