Hneď na začiatku tohto roka zaujal známy americký televízny moderátor Tucker Carlson svojím útočným vystúpením proti republikánovi Mittovi Romneymu, ktorý v roku 2012 prehral súboj o Biely dom s Barackom Obamom. Ten vo svojom článku skritizoval Donalda Trumpa a jeho prezidentovanie.

Zaťal do živého

V televízii Fox News, ktorá straní Republikánskej strane, T. Carlson premenil však svoju kritiku M. Romneyho na niečo oveľa väčšie. A to kritiku celej americkej politickej elity. „Je to okno do sveta ľudí z obidvoch politických strán, ktorí vládnu tejto krajine,“ začal a vyhlásil, že vrcholní politici kašlú na obyčajných ľudí a starajú sa iba o seba.

„Sme ovládaní žoldniermi, ktorí sa absolútne necítia byť zodpovední za ľudí, ktorým vládnu,“ tvrdí. Ako spravujú krajinu, prirovnal k biznisovej kariére M. Romneyho: „Prevziať menšiu firmu, chvíľu ju viesť, obrať ju o kapitál, prepustiť zamestnancov a vyhlásiť bankrot.“

Republikáni sa dlho považovali za ochrancov voľného trhu, malého štátu a tradičnej rodiny. Teraz sú lídri tejto strany verní iba peniazom, pokračuje T. Carlson, a služba svojim občanom je im ukradnutá. Týmto vystúpením ako keby zatlačil na citlivý nerv medzi republikánmi.

Pustil sa aj do ekonomického systému: „Každý ekonomický systém, ktorý oslabuje a ničí rodiny, nestojí za to mať. Taký systém je nepriateľom zdravej spoločnosti“. Mnohí obyčajní Američania, ktorým posledné roky nielenže nerastú, ale dokonca stagnujú reálne príjmy, s jeho závermi súhlasili. 

Podstata toho, čo T. Carlson kritizoval, sa dá zjednodušene povedať takto:

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa