Pendleri, ktorí nespĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť prísť na územie Slovenska bez toho, aby museli ísť do domácej karantény. Budú však potrebovať negatívny výsledok RT-PCR testu, nie starší ako sedem dní.

Takéto osoby sa budú musieť raz do mesiaca zaregistrovať na portáli eHranica. V piatok (27. augusta) o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

„Ľuďom naďalej dôrazne odporúčame dať za zaočkovať proti ochoreniu covid-19, pretože ide o najúčinnejší spôsob, ako zabrániť šíreniu nákazy, zvýšenému počtu hospitalizácií a následnému preťaženiu zdravotníckeho systému,“ uviedla.

O zrušení prechodného ustanovenia pre pendlerov sa podľa ÚVZ rozhodlo na medzirezortnej úrovni s tým, že sa zohľadnili argumenty zainteresovaných strán. Vyhláška bude účinná od pondelka 30. augusta.

Na snímke očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v obchodnom centre Eperia na Ulici Arm. Gen. Svobodu na sídlisku Sekčov v Prešove jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson. Prešovský samosprávny kraj toto očkovanie v obchodnom centre realizoval bez termínu na počkanie pre všetkých záujemcov vo veku 16 rokov a viac. V Prešove 18. júla 2021. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Existujú dve definície plne zaočkovaných. Komplikujú situáciu kultúre aj cestovnému ruchu