Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, získala od Bratislavského samosprávneho kraja povolenie na prevádzku. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Jana Fedáková. Na základe toho chce nemocnica iniciovať ďalšie rokovanie so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou o zazmluvnení.

„Tento týždeň sme sa stali všeobecnou nemocnicou, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, čo nás veľmi teší a predstavuje to ďalší významný krok k otvoreniu nemocnice pre pacientov," uviedol generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Prvé pracoviská nemocnice sa majú otvoriť v Bratislave v marci tohto roka. Nemocnica má mať 405 lôžok. Jej súčasťou bude okrem iného 16 operačných sál či urgentný príjem s heliportom. Poskytovať má zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách. Celkovo plánuje nemocnica zamestnať viac ako 1 500 ľudí.

Nemocnica Bory získala právoplatné stavebné povolenie v júli 2018 a následne v auguste toho roku sa začalo s jej výstavbou. Šesťpodlažný objekt má jedno podzemné podlažie, štyri nadzemné podlažia, piate technologické podlažie a na streche sa nachádza heliport. Súkromná investícia do zdravotníctva sa má pohybovať na úrovni 240 miliónov eur.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO počas tlačového brífingu po skončení rokovania medzi Lekárskym odborovým združením (LOZ) a vládou SR v Bratislave v pondelok 21. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Výstavba nemocnice na Rázsochách by sa mohla začať v roku 2024, dokončená má byť v roku 2029