Umožnia jej to navrhnuté legislatívne úpravy, ktoré vláda v utorok schválila. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na vyhlásenia nemeckého ministerstva hospodárstva.

„Situácia na trhu s plynom je napätá a, bohužiaľ, nemôžeme vylúčiť ani ďalšie zhoršenie situácie," uviedol minister hospodárstva Robert Habeck.

Zmeny v zákone o energetickej bezpečnosti poskytnú vláde ďalšie nástroje na pomoc energetickým firmám, ak by sa v dôsledku rastúcich cien energií dostali do finančných problémov. Ceny plynu tlačia nahor klesajúce dodávky z Ruska, ktoré tak reaguje na sankcie západných štátov pre inváziu Ruska na Ukrajinu.

Vláda bude môcť prijať opatrenia na stabilizáciu podnikov a zabrániť tak domino efektu na trhu s energiami, ktorý by v konečnom dôsledku zasiahol spotrebiteľov, informovalo ministerstvo. Zmeny ešte musia schváliť dolná aj horná komora nemeckého parlamentu, ktoré by o nich mali hlasovať v piatok 8. júla.

Ďalšie dôležité správy

KK35 archív Frankfurt nad Mohanom - Na archívnej snímke z 30. januára 2020 generálny riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing počas výročnej tlačovej konferencie vo Frankfurte nad Mohanom.  Nemecká Deutsche Bank zaznamenala nárast zisku za 1. štvrťrok 2022. Banka v stredu 27. apríla 2022 tiež oznámila, že po ruskej invázii na Ukrajinu znížila svoju expozíciu voči Rusku. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 30.01.2020, Hessen, Frankfurt/Main: Christian Sewing, Vorstandsvorsitzender der Deutschen Bank, spricht w
Neprehliadnite

Nemeckí bankári sa obávajú dôsledkov hroziacej energetickej krízy na ekonomiku