Výkonný riaditeľ americkej automobilky Tesla Elon Musk vyjadril nádej, že jeho nemecká fabrika Gigafactory neďaleko Berlína bude môcť začať vyrábať autá už v októbri .

Tesla musela odložiť očakávané spustenie výroby , ktoré plánovala už koncom minulého roka . Za príčinu označila byrokratické prekážky v Nemecku.

„Dúfame, že získame povolenie a budeme môcť možno v októbri vyrobiť prvé autá, ak budeme mať šťastie,“ povedal Musk. Úrad pre ochranu životného prostredia spolkovej krajiny Brandenbursko ešte musí dať projektu definitívne povolenie, preto nie je vylúčený ďalší odklad, dokonca až do budúceho roka.

Projekt navyše čelil odporu verejnosti pre obavy o životné prostredie. Verejnosť poukazovala najmä na to, že areál továrne sa čiastočne prekrýva s ochranným pásmom pre zdroj pitnej vody a naviac hraničí s chránenou prírodnou oblasťou.

KK27 Wilmington - Elon Musk prichádza na súd 13. júla 2021 v americkom Wilmingtone. Musk je posledným obžalovaným v procese, na opačnej strane ktorého sú akcionári Tesly. Predmetom sporu je akvizícia spoločnosti SolarCity Teslou v roku 2016. Teraz stojí pre túto transakciu na súde a ak prehrá, môže prísť o viac ako dve miliardy dolárov. FOTO TASR/AP
Elon Musk arrives at the justice center in Wilmington, Del., Tuesday, July 13, 2021. Musk took to a witness stand Monday to defend his company's 201
Neprehliadnite

Ďalšia chyba súdruhov z NDR? Chcú priklepnúť Muskovej Tesle milióny z fondu po SED

Výstavba závodu Tesly pri obci Grünheide blízko Berlína, apríl 2021
Zdroj: TASR
Výstavba závodu Tesly pri obci Grünheide blízko Berlína, apríl 2021