Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje v roku 2021 začať s výstavbou viacerých úsekov. Pôjde najmä o dokončenie tunela Višňové. Zároveň by v tomto roku niektoré úseky mali byť hotové a odovzdané do užívania. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Okrem dostavby diaľnice D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s tunelom Višňové chce NDS na D3 spustiť výstavbu privádzača Žilina Brodno - Kysucké Nové Mesto a zeleného mosta vo Svrčinovci. Ďalej to bude úsek R3 Tvrdošín - Nižná nad Oravou a druhý úsek rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany.

Voľný pohyb osôb je od 8. do 13. apríla 2020 na Slovensku obmedzený. Zakázané je aj uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Rozhodla o tom vláda v rámci rozšírenia opatrení počas núdzového stavu. Obmedzenie má zabrániť masovému navštevovaniu sa počas veľkonočných sviatkov, a tým riziku zvrátenia doterajšej pozitívnej tendencie minimalizácie šírenia nového koronavírusu na Slovensku. Na snímke dopravné kolóny na diaľnici D2 v dôsledku kontrol v s
Neprehliadnite

NDS chce postaviť protihlukové steny na D2, cenu odhaduje na 4 milióny eur

V tomto roku plánujú diaľničiari odovzdať do prevádzky úsek D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka spolu s privádzačom Lietavská Lúčka - Žilina, druhá etapa. Hotový by mal byť tiež úsek diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Ide o priame pokračovanie existujúceho úseku D1 Svinia - Prešov, západ, ktoré vytvorí západný obchvat Prešova. Nových 13,5 kilometra rýchlostnej cesty R2 má NDS pripravených aj pre vodičov prechádzajúcich juhom stredného Slovenska. Do prevádzky chce spustiť úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce.