Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje výstavbu protihlukových stien na diaľnici D2 pri Jarovciach. Výzva na predkladanie ponúk bola zverejnená vo vestníku verejného obstarávania. Cenu diaľničiari odhadujú na 4,09 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal počas tlačovej konferencie ministerstva dopravy a výstavby SR na tému Mýtny systém a spolupráca s audodopravcami, 25. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Najbližšie dva roky sa do výstavby nedostane žiadny nový úsek, tvrdí Doležal

Predmetom zákazky je vyriešenie výstavby protihlukových stien na D2 z dôvodu zníženia hlukovej záťaže priľahlej zástavby obce Jarovce nachádzajúcej sa na ľavej strane diaľnice D2 v smere z Bratislavy. „Návrh protihlukových stien vyplynul z potreby zníženia hlukovej záťaže z cestnej dopravy diaľnice D2, keďže z dôvodu zvyšujúcej sa intenzity dopravy sú prekročené prípustné hodnoty hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí," konštatuje sa v oznámení.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk bude cena, zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 5. februára.