Po demisii ministrov za SaS a ich návrate do parlamentu zanikol mandát náhradníkom, z poslaneckých lavíc odišli Miroslav Žiak a podpredseda parlamentu Milan Laurenčík. Márii Kolíkovej uvoľnila miesto Alexandra Pivková. Kolíková totiž vo voľbách kandidovala za stranu Za ľudí, z ktorej počas volebného obdobia odišla.

Aktuálne má klub SaS v parlamente 20 poslancov, s Kolíkovou 21. Tá zatiaľ na webe parlamentu figuruje ako nezaradená. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová pre TASR potvrdila, že exministerka bude členkou klubu a už poslali oznámenie o zmene jeho zloženia.

Strana Za ľudí už klub nemá, keďže nespĺňa potrebný počet členov. Zastupujú ju v pléne len traja poslanci, na fungovanie klubu je potrebných podľa rokovacieho poriadku aspoň osem členov.

Najväčším klubom naďalej ostáva OĽANO so 47 poslancami, po ňom Smer-SD s 27 členmi. Sme rodina má aktuálne 20 členov klubu. Nezaradených poslancov je nateraz podľa webu NR SR 36 aj s Kolíkovou. Po jej začlenení do klubu SaS ich bude 35.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke podpredseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský počas tlačovej konferencie k predstaveniu kandidačnej listiny hnutia Sme rodina do parlamentných volieb 28. novembra 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Nemá pre nás zmysel ostávať v koalícii, ktorá nepresadí pomoc, povedal Pčolinský