V Marina di Carrara, malom talianskom mestečku na toskánskom pobreží kotví tajomná super jachta. Na jej palubu už vstúpila aj polícia. Pátra po tom, komu patrí. Vypočúvala kapitána lode, aby zistila jej vlastníctvo. Ako prvé o celej záležitosti informovali noviny New York Times.

Šeherezáda, 140-metrová super jachta, má odhadovanú hodnotu okolo 700 miliónov dolárov. Na jej palube sa nachádzajú dva heliporty, bazén a pozlátené vybavenie v kúpeľniach.

V rukách prezidenta?

Miestni sa domnievajú, že jachtu by mohol vlastniť ruský oligarcha alebo dokonca samotný prezident Vladimír Putin. Prezývajú ju „Putinova jachta“.


„Všetci ju nazývajú Putinova jachta, ale nikto nevie, kto ju vlastní,“ povedal podľa webu zerohedge.com miestny obyvateľ Ernesto Rossi s tým, že je to fáma, ktorá sa šíri už mesiace.

Kapitán lode Guy Bennett-Pearce potvrdil, že V. Putin už na jachte bol. Avšak doplnil: „Nikdy som ho nevidel. Nikdy som ho nestretol.“ Poznamenal, že majiteľ jachty momentálne nie je na žiadnom sankčnom zozname, aj keď nevylúčil, že by to mohol byť Rus. Dodal, že jeho meno nemôže prezradiť z dôvodu „nezrušiteľnej dohody o mlčanlivosti“.

Prišli muži v oblekoch

G. Bennett-Pearce povedal, že talianski vyšetrovatelia nedávno prišli na palubu, aby preskúmali certifikačné dokumenty plavidla. „Urputne hľadajú. Pozerajú sa na každý aspekt,“ podotkol. „Toto nie sú lokálni poliši, to sú muži v tmavých oblekoch.“

V pondelok bol kapitán lode prinútený odovzdať dokumenty odhaľujúce totožnosť majiteľa a vyšetrovatelia mu povedali, že sa bude postupovať „dôverne“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa