Namiesto „hier na reformy" by mala vláda pracovať na reálnom zlepšení života ľudí na Slovensku. Práve seniori sa doposiaľ nedočkali od vlády skutočnej pomoci. V reakcii na predloženie návrhu ústavného zákona o dôchodkoch z dielne SaS to uviedol líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Považujú to za nesplnenú povinnosť vlády 

Minister financií Igor Matovič aj premiér Eduard Heger si podľa Hlasu vybrali dôchodcov za nepriateľov.

„Napriek vážnym varovaniam ekonómov, politikov i seniorov o znižujúcej sa životnej úrovni dôchodcov nedokázali dodnes prijať žiadnu reálnu pomoc staršej generácii pri drastickom zdražovaní. Toto dnes považujeme za zásadnú a nesplnenú povinnosť vlády voči seniorom a až po jej splnení majú koaličné strany právo hovoriť o ďalších návrhoch," myslí si Pellegrini.

Zároveň upozornil, že akýkoľvek ústavný návrh zákona v súčasnej politickej situácii nemá šancu prejsť bez podpory OĽaNO alebo Sme rodina.

„Kým SaS nepresvedčí jednu z týchto dvoch strán, bude zbytočne robiť tlačové konferencie o ústavných zákonoch. Odporúčam preto končiacej vládnej koalícii, aby namiesto nepretržitých sporov a vzájomného obviňovania sa začala bezodkladne rokovať s opozíciu o termíne predčasných volieb," dodal s tým, že to považuje za jediné riešenie, ktoré by Slovensku pomohlo.

Verí v dohodu naprieč celým spektrom

SaS v pondelok predkladá do Národnej rady SR ústavný zákon o dôchodkoch, ktorým chce zabezpečiť udržateľnosť dôchodkového systému.

Líder strany a minister hospodárstva Richard Sulík to vyhlásil v pondelok na tlačovej konferencii. Podotkol, že k týmto zmenám sa zaviazala aj vláda v programovom vyhlásení. Dúfa v dohodu naprieč celým spektrom v parlamente.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 21. júla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

SaS nás chce predložením zákona o dôchodkoch zatiahnuť do sporu, vyjadril sa Krajniak