Národná kriminálna agentúra zasahuje v spoločnosti Rempo v rámci akcie Vata. Firmu spájajú s verejnými obstarávaniami na Ministerstve vnútra SR. Informuje spravodajský web TA3. Vo veci ešte nebol nikto obvinený, tvrdí advokát konateľa spoločnosti Ondrej Urban.  Zároveň dodal, že zásah NAKA nebol namierený proti spoločnosti.

Ako spravodajský web dodáva, Finančná správa iniciovala vznik interného tímu  sekcie Inšpekcie a vnútornej kontroly s krycím názvom Vata. ,,Jeho cieľom bolo preveriť verejné obstarávania IT zákaziek v utajenom režime," uviedla hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská ešte v júni.

Interný tím sa podľa webového portálu zameral aj na jeden z IT projektov, na ktorý bolo vynaložených celkovo 52 miliónov eur s DPH a prebiehal v utajenom režime. Akcia dostala názov Vata. „Interný tím Sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly na finančnej správe intenzívne pracoval na preverení podozrenia z manipulácie tejto zákazky niekoľko mesiacov. Aktuálne je prípad v rukách orgánov činných v trestnom konaní,“ dodala Rybanská.

Odsúdený Ladislav Bašternák na verejnom pojednávaní 15. novembra 2021, kedy žiadal o svoje podmienečné prepustenie na slobodu.
Neprehliadnite

Súd prepustil Ladislava Bašternáka podmienečne na slobodu